Još jedan uspjeh kaštelanskih radioamatera

• 22 travnja 2013
  • Autor: Toni
  • Broj pregleda: 1410

Na Festivalu amaterske radio goniometrije održanom prošlog vikenda na šumskim terenima u okolici Bjelovara, mladi kaštelanski radioamateri, članovi Radio kluba "Kaštilac" iz Kaštel Gomilice, osvojili su prvo mjesto u klupskoj kategoriji u konkurenciji 8 klubova iz Mađarske i Hrvatske. U pojedinačnoj konkurenciji osvojili su 4 zlatne, jednu srebrenu i jednu brončanu medalju.

Zlatne medalje su osvojili  Dino Vukorepa u kategoriji M16 (Muškarci, 16 god), Vita Gizdić W16, Lucija Piveta W19 i Rolando Milin M40. Srebrenu je osvojio Ivan Maleš u M16 a brončanu Mate Andabak u M14.

Ostali natjecatelji iz Kaštilca su bili Nikola Karaman, Frane Gančević, Jure Kasalo, Anton Jurčević, Dino Čaljkušić, Ante Bogdan i Eugen Todorić.

Više o amaterskoj radio goniometriji (ARG) pogledajte u video prilogu...