Nakon što su prije 7 dana odradili svoje drugo digitalno natjecanje ove godine pod nazivom CQ UR DX u kojem su znatno popravili prvi rezultat od 131 održane veze
( sada čak 212 veza ) a radili su RTTY načinom rada, također iz klupskih prostorija u Supetru, mladi supetarski radioamateri napravili su prvi korak prema svjetskim rezultatima.
Jučer održano svjetsko natjecanje pod nazivom DL-DX RTTY odrađeno je prvi put sa nove natjecateljske lokacije na Vidovoj Gori a mladi digitalci uspjeli su ostvariti čak 311 veza u sedmosatnom periodu.
Radeći u RTTY modu sa izlaznom snagom od svega 70 W koliko se smjelo izvući iz tek pristiglog servisiranog uređaja ICOM 756PROIII, bez pomoći pojačala OM2500 koji zbog nepoznatog kvara nije mogao biti korišten , odrađena je, uz 280 veza s europskim natjecateljima, čak 31 međukontinentalna veza i to najviše s Amerikom, Argentinom, Japanom i mnogim zemljama dalekog Istoka a što je kod mladih radioamatera izazvalo neopisivu radost.
Ovako dobar rezultat treba zahvaliti i novopostavljenoj anteni KT36XA koja je svojim pojačanjem od skoro 9 dB nadoknadila nedostatak linearnog pojačala. A postignuti rezultat od čak 353.298 bodova, u usporedbi s rezultatima iz prošle godine može mladim Bračanima donijeti jedno od prvih 10 mjesta na svijetu, do 5. mjesta u Europi i prvo mjesto u Hrvatskoj.
Dosadašnji klupski rezultati u RTTY kategoriji su dvije godine za redom osvojena 3. mjesta na svijetu a odradili su ih poznati natjecateljski dvojac 9A4W i 9A2BW.
I dok je jedna grupa marljivo ''slagala'' veze, druga je grupa postavila antene za 144 MHz na novi stup kako bi već slijedeće UKV natjecanje dočekali spremni. Bilo je još radova u planu ali je hladna kiša, niska temperatura i magla prisilila ekipu da se povuče u sigurne prostorije.
Ovaj put nisu se jele krafne pekarne Kordić a njihov se nedostatak u kasnim večernjim satima itekako osjetio, barem kod mladih natjecatelja.
Ne smijemo zaboraviti imena mladih članova natjecateljske ekipe koju su sačinjavali Viktor Bronzović 9A3CVR ( 12 ), Niko Kušeta 9A3CVN ( 13 ) i Marin Đujić 9A3CVT
( 13 ) a koja je po još neobjavljenim rezultatima, najmlađa ekipa na svijetu.