X
GO

Robotička alka Trogir 2012.

  • 12 studenog 2012
  • Autor: Toni
  • Broj pregleda: 1024

U organizaciji Hrvatskog društva za robotiku, Zajednice tehničke kulture Splitsko-dalmatinske županije, Osnovne škole Petar Berislavić te Grada Trogira, u Trogiru je, 10. studenoga, održano zanimljivo i na ovim prostorima jedinstveno natjecanje „ROBOTIČKA ALKA“, koju je otvorila dogradonačelnica Vedrana Zelalija.
Natjecanje je to na kojem je na najbolji način spojena tradicija i suvremenost. Nastalo je i osmišljeno po uzoru na srednjovjekovnu vitešku igru poznatu kao alka koja se i danas održava u Sinju, samo što ovdje „u sridu „ nastoje pogoditi  tzv. roboalkari, tj. roboti nastali, programirani i upravljani rukama učenika.

Na natjecanju je sudjelovalo 18 ekipa  s područja naše županije, te predstavnici Zajednice tehničke kulture grada Karlovca. Natjecanju je prethodila edukacija učenika koju su vodili članovi Hrvatskog društva za robotiku prof. Jelka Hrnjić i prof. Ivica Kolarić.
Bitka za "pogodak u sridu" održana je u odličnoj atmosferi kojoj su svojim nastupima pridonijele Segetske mažoretkinje i plesači Kud-a Kvadrilja,
dok su učenici domaćini iz školske zadruge KAIROS, povodom Dana Grada , tijekom natjecanja održali prodajnu izložbu.

Trogirski su se učenici pokazali kao izvrsni roboalkari, budući se ekipa OŠ Petar Berislavić plasirala u finale, među pet najboljih, dok je ekipa OŠ Majstora Radovana osvojila prvo mjesto.

Video sa Robotičke alke možete pogledati ovdje

 


Ispiši
Kategorije: Događanja
Tagovi:

Ime:
Email:
Predmet:
Poruka:
x